Proti virózám

Jak přirozeně posílit obranyschopnost proti virovým infekcím dýchacích cest?

 • Přírodní léčba bolestí v krku a viróz

  Časté bolesti v krku a nachlazení mohou být mimo běžných příčin také známkou chybění vitamínů, nedostatku železa, alergií anebo refluxu žaludečního obsahu. A pokud se jedná o infekci, co z domácí léčby pomáhá a jak postupovat s úpravou stravy?

 • Proč vidíme závažné průběhy COVID-19 i u mladých lidí?

  Proč někteří mladí lidé reagují na koronavirus silným zánětem, umírají anebo končí s trvalými následky, zatímco jiní věkově stejní vedle nich procházejí téměř bez příznaků? 

 • Proč vybírat ovoce i podle barvy?

  Rostlinné pigmenty antokyany představují ochranu rostlin proti oxidačnímu stresu z okolí, ale mohou účinně chránit i nás, a to při pravidelné konzumaci čerstvého tmavě modrého a červeného ovoce.

 • Quercetin nejen proti virózám

  Quercetin vzbuzuje pozornost jako slibná látka, účinná proti zánětům i infekcím. Jeho nejbohatší zdroj představuje obyčejná cibule a bobulovité ovoce.

 • Jaká je účinnost zinku a vitamínů proti virózám?

  Mezi nejčastěji doporučované doplňky proti nachlazení patří zinek, vitamín D a C. Jaká je jejich účinnost na zkrácení doby onemocnění?

   
 • Cukr oslabuje imunitní systém proti infekcím

  Vysoké hladiny cukru v krvi dokážou oslabit imunitní systém, což vede jak k častějším, tak k horším a delším průběhům všech zánětů. Několikahodinové "omráčení" imunitního systému vlivem cukru však bylo prokázáno nejen u onemocnění cukrovkou, ale i u zdravých lidí, kteří holdují sladkostem.


O mě

MUDr. Jana Neuwirthová, Ph.D.

MUDr. Jana Neuwirthová, Ph.D.  

"Zánětlivá aktivace těla, udržovaná stylem života, je společným pojítkem mnoha onemocnění. Pokud tedy neodstraníme tuto skrytou příčinu, léčba se stává jen odstraňováním následků a nikdy nepovede k trvalému uzdravení se."